8K Televizyonlar Geliyor!

1

Televizyon pazarında son yılların yükselen markası LG, 2015 yılında 8K çözünürlüklü televizyonlarını duyurmaya hazırlanıyor. İşte 8K televizyonlar hakkında detaylar.

Son birkaç yıldır yükselişini sürdüren akıllı televizyonların çözünürlükleri, akıllı telefonlar gibi artmaya devam ediyor.

Halen tüplü televizyonlar yaygın olarak kullanılmaya devam ederken LG, 2015 yılında ilk 8K çözünürlüklü televizyonunu duyurmaya hazırlanıyor.

Daha önce büyük reklamlar ile duyurulan 4K kadar heyecan verici olmasa da, 8K televizyonlar başarılı grafiklere ve ekran kalitesine sahip olacaklar.

LG’den gelen bilgilere göre şirket, CES 2015′te ilk 8K çözünürlüklü 55 inç boyutundaki akıllı televizyonunu duyuracak.

2

8K basitçe söylemek gerekirse, bir video formatıdır. İlk olarak yüksek çözünürlüklü kameralarda kullanılan 8K çözünürlük, yavaş yavaş televizyonlara da geliyor.

Ayrıca 8192x4320px’e kadar görüntü kalitesi sunabilen 8K çözünürlüklü bir ekranda, 33 milyon dolaylarında piksel yer alıyor.

Daha önce 98 inç boyutunda ilk 8K çözünürlüklü akıllı televizyon prototipini duyuran LG, CES 2015′te 55 inç boyuta sahip, ilk 8K televizyonu duyuracak.

LG’nin duyuracağı yeni televizyon 500 cd/m2 parlaklık sunabilmesinin yanı sıra 160ppi piksel yoğunluğuna sahip olacak.

0
      

Tüm Yazılar Yazar

Sadiye Güneş

Bir Cevap Yazın